Oratorium i dom rekolekcyjny

W budynku znajduje się oratorium zgodnie z wymogami dla duchowego przeżywania czasu rekolekcji. Patronat duchowy nad oratorium i domem rekolekcyjnym objął ks. kanonik Janusz Smerda- proboszcz parafii św. Mikołaja w Jedlni.

Z domu rekolekcyjnego można korzystać przez cały rok. Sala konferencyjna może pomieścić jednorazowo 500 osób. Posiadamy również sale konferencyjne dla 200 i 100 osób. Dom dysponuje pokojami noclegowymi dla 60 osób oraz stołówką z wyżywieniem dla wszystkich osób. Oprócz podstawowego wyposażenia sanitarnego i gospodarczego obok budynku jest miejsce parkingowe dla około 200 samochodów, plac zabaw dla dzieci ( w trakcie urządzania) 3 altany ogrodowe, miejsce do spotkania przy ognisku. W pobliżu budynku znajduje się ołtarz polowy zadaszony i podwyższony, plac o pow. 1,5 ha, na którym mieści się około 4000 osób.

Jest to doskonałe miejsce do kontemplacji, skupienia i przeżycia duchowego a przyjeżdżający ludzie odzyskują tu pokój duszy i serca.

W dniu 17.08.18r. dostaliśmy pisemną zgodę i błogosławieństwo biskupa Henryka Tomasika (błogosławieństwo w załączniku) na:

 • rozbudowę oratorium, które powstało w 2012r.,
 • budowę drogi krzyżowej,
 • organizowanie rekolekcji małych i dużych dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • remont ośrodka na potrzeby rekolekcyjne,
 • współpracę z innymi ośrodkami katolickimi,
 • sprzedaż książek katolickich i dewocjonaliów chrześcijańskich,
 • oraz możliwość wynajęcia ośrodka na prowadzenie rekolekcji przez ojców franciszkanów, jezuitów, dominikanów, misjonarzy, ojca Bashoborę, ojca Vaddakela, Fundację Płomień Eucharystyczny oraz innych rekolekcjonistów i wspólnoty chrześcijańskie.

W naszym ośrodku głosili Słowo Boże następujący rekolekcjoniści:

 1. Ojciec J. Bashobora w 2013 i 2014 roku
 2. Ojciec J. Witko od 2012r. 2 razy w roku
 3. Ojciec J. Vaddakel od 2012r. średnio 3 razy w roku
 4. Ojciec J. Maniparambil od 2012r. 2 razy w roku
 5. Ks. Sławomir Płusa od 2012r. średnio 3 razy w roku
 6. Krzysztof Zieliński- były bioenergoterapeuta
 7. Siostra Michaela Pawlik- znawczyni hinduizmu
 8. Małgorzata Nawrocka- pisarka
 9. Członkowie Odnowy w Duchu Świętym- Mocni w Duchu z Łodzi oraz z Radomia
 10. Członkowie Galilea z Radomia
 11. Alan Ames- nawrócony gangster, który ma wizję i rozmawia z Jezusem, Matką Bożą i aniołami
 12. Marcin Zieliński- świecki charyzmatyk
 13. Ojciec Paweł Drobot- redemptorysta, który corocznie prowadzi rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego oraz grupy chrześcijańskie przeżywające dni skupienia i modlitwy

 

Pragnę wraz z rodziną całym sercem poprzez swoją służbę i zaangażowanie w to dzieło zaprosić wszystkich, którym leży na sercu ewangelizacja do współpracy, aby przyczynić się do rozszerzenia Królestw Bożego na ziemi w czasach, gdy chrześcijaństwo jest atakowane, a na zachodzie zamykane są kościoły. Pragnę aby niebo powstało już na ziemi, ponieważ jako dzieci Boga mamy taką misję i obowiązek.

Jeżeli pragniesz uczestniczyć w rekolekcjach, a masz problemy finansowe, nie zniechęcaj się ani nie smuć! Ważniejszy od opłaty jesteś Ty człowieku. Zadzwoń a pomożemy Ci abyś z nami był.

Każdy z Was komu leży na sercu sprawa ewangelizacji i miłości bliźniego może włączyć się w pomoc naszym braciom i siostrom w uczestniczeniu w rekolekcjach. Nie bój się pomagać!

Ty też możesz przyczynić się do tego, aby niebo otworzyło się dla biednych i maluczkich!

Szczęść wam Boże,
Jadwiga Warchoł

Nasi partnerzy